SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål på fot 5432128
nr 543 2128
Skål på fot
Silver, graverad, 20-tal, Dia14, höjd: 7
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 september 2008
kl 16:04:39
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver